Helistage meile : +372 7402 316

Ortopeedilised jalatsid

[metaslider id=2804]

  • Ortopeedilised jalatsid on raviotstarbelised ja valmistatud kandmiseks jalavaevuste korral probleemsetele jalgadele. Pakume laias valikus ilusa disainiga ja kvaliteetseid ortopeedilisi jalatseid erinevate jalaprobleemide leevendamiseks, nii sise- kui välisjalatseid meestele, naistele ja lastele.
  • Ortopeedilise jalatsi ülesanne on jalga fikseerida, tavaliselt see piirab kuigipalju jala loomulikku liikuvust. Kui jalg vajab ortopeedilist toetust, siis toetatakse jalapõhja ja hüppeliigest ning jalats peab seetõttu olema piisavalt stabiilne, nii kand kui tald. Tallatugi tõstab aga jala õigele kõrgusele ning jaotab koormuse ühtlaselt ära. Ortopeedilise jalatsi sees on tavaliselt vahetatav ja individuaalselt korrigeeritav tallatugi.
  • Vanemas eas on paljudel inimestel jalgadel kondimügarikke, siis on vaja pehmeid jalatseid, mis ei hõõruks, kapiosa peab aga kõva olema. Sageli on siis abi ortopeedilistest jalatsitest. Kui jala deformatsioon on juba tekkinud, ei saa seda muuta olematuks, kuid ortopeediliste jalatsite abil saab takistada deformatsiooni edasist arengut ning vältida piinavaid jalavaevusi.
  • Ortopeedilised jalatsid on näidustatud jalavõlvi probleemide, plantaarfastsiidi (avaldub kannavaluna), metatarsalgia (avaldub pöiavaluna), hallux valguse (viltune suur varvas, tavaliselt valuliku ja suure liigesenukiga), lampjalgsuse, komppöia, kukekannuste jms tõttu. Samuti väga vajalikud diabeedist ja reumatoidartriidist põhjustatud vaevuste tõttu.
  • Ortopeedilisi jalatseid läheb vaja ka mitmesuguste põlvehädadega, näiteks x-põlvede korral. Siis saab jalavõlvi korrigeerides aidata põlvevalu vähendada, et jalad läheksid natuke sirgemaks.
Scroll to Top