Tooted

ProteesidRinnaproteesidOrtoosidTallatoedJalatsid

Proteesid

Jalaproteesid

Käeproteesid

Rinnaproteesid

Erineval põhjusel rinna kaotanud naistele pakume mitmesuguse kuju ja suurusega silikoonist väliseid rinnaproteese. Rinnaproteesid sarnanevad päris rinnale nii kuju kui välimuse poolest ja tagavad kandjale loomuliku mugavustunde ka aktiivsemalt liikudes, näiteks sportides.

Anita silikoonist rinnaproteesid

Täielikud proteesid

Täielikud proteesid on valmistatud silikoonist ja kasutatakse pärast täielikku rinna eemaldus operatsiooni, et tasakaalustada keha ning hoida ära edasisi probleeme, mis võivad tekkida ebaühtlase koormuse jaotuvuse tõttu. Proteesid on väga sarnased pehmuse ja kaalu poolest bioloogilisele rinnale. Anita silikoonist proteesid on tehtud nahasõbralikust ja ohutust materjalist.

Osalised proteesid

Osalisi rinnaproteese kasutatakse tasakaalustamaks keha väikese osa koe kaotuse korral pärast rinnaoperatsiooni. Silikoonist proteesid on saadaval erineva kujuga ning mitmetel on võimalus vajadusel täita proteesi spetsiaalse sisuga. Osalist proteesi on oluline kasutada, et koormusejaotuvus oleks ühtlane.

Rinnahoidjad proteeside kandmiseks

Igal spetsiaalsel rinnahoidjal on mõlema korvi siseküljel pehme puuvillane või mikrokiudest proteesitasku. Proteesitasku aitab hoida proteesi ilusti paigal ning anna turvalise tunde ka aktiivsel liigutamisel.
Rinnahoidjatel on ka kõrgema lõikega käealused ning samuti ka kõrgem kaelajoon, mis varjavad ka vajadusel arme ning annavad turvalisema tunde.

Rinnahoidjaid saab koha peal proovida ning vajadusel õige suurus või mudel ka tellida. Meie spetsialistid aitavad teil leida sobiva mudeli ning suuruse.

Tellida on võimalik ka erinevaid spetsiaalsete proteesitaskutega ujumisriideid.

Rinnaproteesi hooldus

Ortoosid

Kaelaortoos toetab kaela, fikseerides selle neutraalasendis.

Näidustuseks on trauma, kaelalülide vigastused, osteoartriit ja kaelasong. Kaelatugi paigaldatakse patsiendile ka esmaabina transpordi ajal.

Õlaortoos fikseerib ja toetab õlaliigest. Kui liiges on fikseeritud, tekitab see vähem valu.

Seljaortoos – selja tugikorseti, rühitugikorseti või ravivöö kandmise näidustused on trauma, liigeste-lihaste põletikud, küfoos, skolioos, osteokondriit, lülipõletik, jäigastav lülisambapõletik, kroonilised valud, vigastused ja nende tüsistuste ravi, operatsioonijärgne ja taastusraviaegne toestamine, õige rühi toetamine ja spordi või kehalise töö alustamine pärast vigastusjärgset  ravi.

Küünarliigese elastne ortoos stabiliseerib liigest, säilitades selle liikuvuse. Ortoosi kasutatakse kergemate traumade ja ülekoormuse korral.

Puusaortoosi kasutatakse pärast operatsiooni või trauma korral, samuti liigeshaiguste taastusravis. Ortoos toetab puusaliigest, piirab puusa liikumist ja vähendab käies valu.

Elastne randmeortoos vähendab randme liigutamisest tulenevat koormust ja sobib kergemast traumast taastumise ajaks.

Elastne põlveortoos toetab põlveliigest ja hoiab selle paigal. Elastse materjali tõttu istub ortoos hästi ja tundub mugav.

Elastne hüppeliigeseortoos toetab ja stabiliseerib hüppeliigest. Ortoos vähendab koormust, kuid säilitab samas liigese liikuvuse.

Tallatoed

Pakume laias valikus erinevat tüüpi tallatugesid. Anatoomilise põhjaga tallatoed toestavad jalga, jagades jalale langeva koormuse ühtlaselt. Valime ja vajadusel kohandame Teie jalatalla anatoomilisi iseärasusi arvestades just Teile sobiva tallatoe.

Jalatsid

Põhjalike meditsiiniliste uuringute teel on välja töötatud erineva tegumoe ja liistuga jalatsid, arvestades keha, jala ja jalatsi eripära ning nende mõju üksteisele.